вівторок, 3 листопада 2020 р.

3 ЛИСТОПАДА ВІДЗНАЧАЮТЬ 102 РІЧНИЦЮ БУКОВИНСЬКОГО ВІЧА.

      Буковинське віче — народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях Українським крайовим комітетом  (Омелян Попович, Осип Бурачинський та інші), утвореним там 25 жовтня 1918 року, як складова частина Української Національної Ради у Львові. На зборах були присутні понад 10 000 осіб з усіх повітів Герцогства Буковина. Збори відбувались на центральній площі міста перед магістратом.

Віче проголосило возз'єднання Буковини Північної (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська  частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Кимполунзького повітів) із Західно-Українською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею».

Буковинське народне віче – важливий акт у процесі національно-державного визначення конституційним шляхом української частини Буковини. Нехай же звитяжна боротьба українців Буковини у листопаді 1918 року за свою незалежність і державність додає нам зараз більшого завзяття, наполегливості, творчої праці у будівництві нової, вільної, суверенної України.  

З нагоди Дня Буковинського віча ми  запрошуємо користувачів до перегляду матеріалів виставки  "Народне віче Буковини", яка представлена в нашій бібліотеці.



Немає коментарів:

Дописати коментар