пʼятниця, 31 грудня 2021 р.

З Новим роком та Різдвом Христовим!


    Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.        

    Хай завжди з вами буде Божа ласка, а Віфлеємська ясна Зоря хай осяває ваш життєвий шлях добром, миром, злагодою, милосердям і Божою благодаттю. 

    Щастя, здоров’я, миру та достатку!

           

 


понеділок, 20 грудня 2021 р.

День Святого Миколая

Участь у святкових заходах для дітей в день Святого Миколая та урочистому відкритті ялинки в с. Камянка Камянецької територіальної громади

понеділок, 13 грудня 2021 р.

Саме в переддень Андрія Первозваного в селі Старий Вовчинець на базі Старововчинецького краєзнавчого музейного комплексу ім. І. К. Топало відбулися великі вечорниці – одне з найулюбленіших свят молоді. Його учасниками були учні 9-го класу Старововчинецького ліцею під керівництвом Тетяни Гуцуляк та НАФК «Вишиванка».

На вечорницях завжди весело. Можна погомоніти, поспівати, почути новини та бувальщини. Та з найбільшим нетерпінням дівчата та хлопці чекають, щоб поворожити.

На святі були присутні староста сіл Старий Вовчинець та Біла Криниця Лілія Заболотнюк, секретар Кам’янецької сільської ради Надія Крецу, головний бухгалтер Людмила Воробець та фахівець соціальної роботи Тетяна Оршевська.

 

пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів

 
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму з-за проблем зі здоров`ям.

Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!

В бібліотеці експонується книжкова виставка:

"Раз добром зігріте серце,

вік не охолоне"

Тут представлено нові законодавчі документи з питань життєдіяльності інвалідів, інформація про медико-реабілітаційні центри в Україні і за кордоном, про соціальні, психологічні і педагогічні заклади, які займаються проблемами інвалідів та інші матеріали.

Більш детально з цими документами Ви можете ознайомитись в рубриці                                                                      Турбота

 

вівторок, 30 листопада 2021 р.

30 листопада 70 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ НАЗАРІЯ ЯРЕМЧУКА

    
 70 років виповнилося б 30 листопада незабутньому Назарію Яремчуку - легенді української естрадної пісні (1951-1995).

    Назарій Яремчук разом з Володимиром Івасюком, Софією Ротару, Василем Зінкевичем стояв бiля джерел становлення самого поняття української естрадної пісні.

    Він народився четвертою дитиною в багатодітній родині на Буковині, коли його татові було 64 роки. Рідний брат Дмитро був старшим за Назарія на 27 років, жив у Канаді, не прийнявши радянської влади.

    Завдяки знайомству Назарія з Володимиром Івасюком Україна і світ почули "Червону руту" та багато інших славнозвісних пісень молодого автора.

субота, 27 листопада 2021 р.

В Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів

                                                                 А свічка догорає у вікні

І в пам'яті карбує ту хвилину.

Ті чорні дні, голодні та сумні

Як розпинали рідну Україну !


  Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада. У День пам'яті жертв голодоморів проводиться акція "Запали свічку пам'яті".

27 листопада о 16.00 не забудьте долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити свічку у своїй домівці.

 

Історія Голодомору

                                                           

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

27 листопада - 158 років від дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської

 
27 листопада - 158 років від дня народження славетної української письменниці родом з Буковини Ольги Юліанівни Кобилянської (1863 - 1942).

27 листопада 1863 року в містечку Гура-Мора в Південній Буковині народилась видатна українська письменниця Ольга Кобилянська. У дитинстві вона мріяла бути акторкою, але обрала професію за покликом серця – бути письменницею.

Серед сузір’я імен талановитих митців кінця ХIХ – початку ХХ століття яскравою зіркою виділяється ім’я Ольги Кобилянської – автора численних новел і повістей, новаторських і змістом, і формою.  В центрі уваги творів О. Кобилянської – чи не вперше в українській літературі – психологія індивідуальності окремої людини. І вже потім індивідуальний портрет людини відіб’є в собі риси суспільства чи всесвіту.

Українська письменниця, учасниця жіночого руху на Буковині, Ольга Кобилянська стала однією з найосвіченіших жінок свого часу. Вона перекодувала українську літературу, наповнивши її образами інтелігентної та вольової жінки, яка вийшла за рамки  світоглядних обмежень, зумовлених вихованням та соціальними стереотипами.

четвер, 11 листопада 2021 р.

9 листопада - Всеукраїнський День працівників культури та аматорів народного мистецтва

Цей день об’єднує всіх, хто не уявляє свого життя без музики, живопису, театру, танцю, книги, хто день у день веде величезну просвітницьку роботу. Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожної душі, формуєте в людині почуття прекрасного, надаєте яскраві хвилини спілкування з багатогранним мистецтвом нашого народу і надбанням світової культури. Ви робите навколишній світ кращим і добрішим.

Окремо хочемо подякувати кожному аматору сцени, хто поза своєю роботою, навчанням,  віддаючи сили та частку власної душі, знаходить час на репетиції та виступи. Ваша нива встелена новими здобутками й творчими досягненнями. Завдячуючи участі в численних фестивалях та конкурсах ви прославляєте наше село не тільки в країні, а й за її межами.

Тож, нехай старання ваші й надалі сіють зерна добра в серця людей та збагачують золоту криницю духовності українського народу. Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість  натхнення і життєві перемоги.

Нехай ніколи не згасає творчий вогник у ваших серцях!



пʼятниця, 5 листопада 2021 р.

9 листопада - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

         День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.



четвер, 4 листопада 2021 р.

Буковинське віче. 103 роки

    Буковинське віче — народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях, які ухвалили рішення про входження Північної Буковини до складу Української держави.

Воно стало знаковою подією в українському державотворенні. Його Ухвала мала фундаментальне значення на подальшу перспективу й означала: буковинцям разом із усіма українцями треба жити в єдиній Соборній Україні. Цей основоположний акт українського державотворення на буковинській землі займає гідне місце серед таких визначних документів українського державного відродження, як чотири універсали Української Центральної ради, Конституція УНР, Маніфест Української Національної Ради 18-19 жовтня 1918 р. у Львові про створення Західноукраїнської держави (згодом ЗУНР) та ін. А ці документи, як відомо, були попередниками Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р., Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991р., Конституції України 28 червня 1996р.

пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку

       1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана.

        Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків. Складні випробування випали на долю старшого покоління – війни, соціально-економічні кризи, епоха тотального дефіциту, зміна державного ладу, але і в цих умовах їм вдалося вистояти і зберегти людяність, толерантність та гуманізм.

         У наймудрішій книзі на землі, в Біблії, Святому Писанні, відкрито говориться про те, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі. Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо свої власні майбутні проблеми. Наше цивілізоване суспільство - це суспільство для всіх віків. Нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити, не тільки щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.

            З Міжнародним днем людей похилого віку!

четвер, 30 вересня 2021 р.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Всеукраїнський день бібліотек – це нагода відзначити роль книгозбірні у житті кожного українця і зокрема зростаючих поколінь. Це також можливість привернути увагу суспільства до ролі і високої місії бібліотекаря – просвіщати, навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях і допомогти усвідомити значення бібліотеки суспільства знань, допомогти зрозуміти, що бібліотеки єднають світ, а бібліотекарі є хранителями, збирачами духовних скарбів, помічниками і порадниками на шляху до знань і мудрості.

Звичайно, зараз можна завантажити й купити майже будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців.

До речі, Всеукраїнський день бібліотек — відмінний привід здути пил зі свого читального квитка й дізнатися, що з новинок з’явилося в фондах. Або сходити в бібліотеку з дитиною та взяти улюблену книгу з вашого дитинства. Ну або просто провести цей вечір за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати.

вівторок, 21 вересня 2021 р.

22 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

         

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Великої Вітчизняної війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги над фашистами та їх союзниками.

З нагоди  Дня партизанської слави, з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у бібліотеці  організовано книжкову виставку, присвячену підпільному та партизанському руху в 1941-1945 роках.

Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки ознайомитися з матеріалами виставки! 

 

 

Зі святом Різдва пресвятої Богородиці та храмовим святом!

 Здоров'я всім і Божої благодаті!

неділя, 29 серпня 2021 р.

Сьогодні — День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, дня найбільших втрат української армії на Донбасі…

вівторок, 27 липня 2021 р.

28 липня - День хрещення Київської Русі – України

         
        День Хрещення Київської Русі-України  відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008-го № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».

Хрещення Київської Русі – процес прийняття і поширення християнства в Київській Русі. Ключова подія – масове хрещення в 988 р. мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

Хрещення стало видатною подією не тільки в історії нашої Церкви, але й в історії нашого народу. Воно мало важливі наслідки для нашої країни. Завершило початий у першому столітті та зміцнений трудами слов’янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі.

пʼятниця, 25 червня 2021 р.

28 червня - День Конституції України

Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

До 25-річчя від дня прийняття Конституції України  24.06.2021р. працівниками Старововчинецького БНТД та бібліотеки було проведено годину державності ''Конституція – серце держави».

Діти ознайомилися з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкували шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України (28 червня 1996 року). Також  відповідали на питання вікторини про Конституцію України.

На святі прозвучали вірші та пісні про Конституцію та Україну.

вівторок, 22 червня 2021 р.

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

           Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни. Тих, хто першими взяли на себе страшний удар. І тих, чиї життя були покалічені та зруйновані у тій страшній війні.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

пʼятниця, 18 червня 2021 р.

20 червня - День батька

       У багатьох країн світу вже понад 100 років існує традиція вітати татусів з їхнім «професійним святом».

Вперше його відсвяткували в США 19 червня 1910 року. Відзначати його запропонувала жінка Сонора Додд, яка разом з 5 братами і сестрами виховувалася батьком-одинаком. Папа Сонори Вільям був для неї прикладом мужньої людини і відповідального батька. Вона звернулася до мерії з ініціативою проведення батьківського дня, щоб висловити подяку Вільяму.

У 1966 році президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом - Днем батька. До традиції святкування поступово приєднувалися різні країни світу. В Україні свято відзначається з 2019 року.

понеділок, 14 червня 2021 р.

15 червня - 80 років від дня народження Івана Миколайчука

Талановитий кіноактор, сценарист і режисер, який відроджував національну кінематографію, Іван Миколайчук став справді "народним", обличчям і душею українського поетичного кіно, кінозіркою 60-70-х років.

За своє коротке життя Миколайчук зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв та створив 2 режисерські роботи.

вівторок, 8 червня 2021 р.

Ура! Канікули!


     
                                                                                       
                                                                                                                     Канікули! Канікули!" —

співає все навколо.

Канікули, канікули,

Канікули у школі!

Анатолій Костецький

Літо – найулюбленіша пора для всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книг?

Завітавши до книгозбірні, діти поринають в океан цікавих книг і яскравих журналів, знаходять друзів, співрозмовників, з якими цікаво читати, грати, розгадувати ребуси, загадки, малювати, творити, розважатися! 

 Для читачів оформлено книжкові виставки "Розпочались канікули - нам сумувати ніколи!", " Казковими стежками", "Умілі рученята", "Все для нас і про нас" та ін. Проводяться майстер-класи з модульного орігамі. 

Бажаєте отримати позитивні емоції від барвистого літа, від зустрічі з літературними героями, покращити навички спілкування, розвинути свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнити багаж необхідних знань – то ж скоріш до бібліотеки! 


                      У нас цікаво!!!                                   

вівторок, 1 червня 2021 р.

1 червня - День захисту дітей

 Сьогодні, в День захисту дітей, хочеться
привітати всіх маленьких мешканців планети зі святом і побажати побільше радісних і світлих моментів! 

середа, 26 травня 2021 р.

Книга - твій друг



ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З КНИГОЮ

1.    Обгорни книгу в папір – не бруднитиметься обкладинка.

2.    Не читай книгу під час їди – можеш забруднити її.

3.    Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.

4.    Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.

5.    Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.

6.    Не перегинай книгу – від цього вириваються сторінки.

7.    Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

8.    Не читай книгу на сонці.

понеділок, 24 травня 2021 р.

24 травня - День слов’янської писемності і культури

             Щорічно 24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. В Україні це свято  встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004

Брати Кирило і Мефодій – просвітителі, творці слов’янської абетки, перших пам’яток слов’янської писемності й старослов’янської мови, проповідники християнства.

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія стала загальним надбанням слов’ян, заклавши основу їхнього інтелектуального та морального розвитку, піднісши освіту й культуру слов’янських народів на високий щабель, створивши фундамент для всіх слов’янських літератур.

вівторок, 18 травня 2021 р.

Сьогодні в Україні визначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

            

 День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу — день пам'яті в Україні, що відзначається щорічно 18 травня у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України.

Тією ж постановою ВР депортація з Криму кримських татар визнана геноцидом кримськотатарського народу.

18-20 травня 1944 року співробітники НКВС за наказом з Москви зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення Криму. Це примусове виселення стало однією з найшвидше проведених депортацій в історії людства.

18 ТРАВНЯ: ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ

 КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ


понеділок, 17 травня 2021 р.

15 травня - День Європи

 


 День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

В Україні День Європи відзначається з 2003 року – третьої суботи травня, тож у 2021 році цей день припадає на 15 травня. Це прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

З нагоди святкування Дня Європи в Україні у бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка під назвою «Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи».

Користуючись матеріалами виставки, читачі зможуть ознайомитись з історією утворення ЄС, подивитись ілюстрації та прочитати кращі художні твори про Європу.