До
здобуття незалежності України наша країна мала кілька Конституцій. Перше
зведення законів українського козацтва було прийняте Пилипом Орликом у 1710
році. А 1918 року Центральна Рада проголосила Конституцію Української Народної
Республіки.
Після
проголошення незалежності України Конституцію було ухвалено не відразу. Україна
жила без головного закону цілих 5 років – це найдовший термін серед
пострадянських країн. Понад 300 народних депутатів упродовж доби безперервно
працювали над основними положеннями Конституції, яку було прийнято 28 червня
1996 року.
З того
часу у дату прийняття головного закону 28 червня щорічно відзначається День
Конституції.
28 червняпрацівниками Старововчинецького БНТД та бібліотеки було проведено годину державності ''Конституція – серце держави».
Рік могил
без кладовищ, рік сліз різних на смак, рік посмішок, але без сміху, рік, в
якому кожен загиблий стає святим - рік
нації з великим серцем. Рік без найдорожчого сина, чоловіка, дбайливого татуся,
старшого брата, досвідченого військового Гринчука Олександра Миколайовича.
В селі
Біла Криниця на базі світового центру старообрядництва 21. 06. 2023 року була
проведена година пам’яті,
роковини з дня загибелі Героя Олександра Гринчука. За участю учасників
художньої самодіяльності Старововчинецького БНТД звучали пісні, вірші про
Героїв, війну, мир. Співчуття, підтримку, подяку сім’ї Гринчуків висловили голова Кам’янецької сільської ради Загарюк Василь
Миколайович та староста сіл Старий Вовчинець та Біла Криниця Заболотнюк Лілія
Василівна.
У
своїй сім’ї
Олександр, наш Герой, був приводом для гордості та прикладом справжнього
чоловіка. Мудрий і сміливий, сильний і міцний, люблячий чоловік, батько, син.
Зі слів класного керівника Каменюка Василя Костянтиновича ми почули, що
Олександра поважали за щирість та доброту. Ми низько вклоняємось перед матір’ю Анною Іванівною, дружиною Мариною,
донькою Кароліною і просимо вибачення за ту біль, яку ви перенесли.
22 червня ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Багато болю і страждань зазнали й ті, хто її пережив.
Змінилося кілька поколінь, і ми знову зі зброєю в руках захищаємо свою землю та свободу. Цього разу - від російських заарбників.І ми обов'язково здобудемо таку бажану ПЕРЕМОГУ знову!
Талановитий кіноактор, сценарист і режисер, який відроджував національну кінематографію, Іван Миколайчук став справді "народним", обличчям і душею українського поетичного кіно, кінозіркою 60-70-х років.
Всього
46 років життя відміряв Господь Іванові... 34 ролі, 9 сценаріїв, дві
режисерські роботи...
Більшість його фільмів відображали любов до України та незламну волю українського народу. Загальне визнання йому принесли ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» Сергія Параджанова. Кінострічка «Тіні забутих предків» здобула багато радянських та зарубіжних призів та нагород, й була визнана однією з двадцяти найкращих картин світу. А з фільму «Білий птах з чорною ознакою» (1971) починається нова сторінка у творчості Миколайчука-актора. Він стає ще й сценаристом.
За радянських часів, у 70-ті роки, коли розпочалася гонитва за діячами культури, його кваліфікували як людину ворожої ідеології, заборонили знімати та грати. Лише у 1979-му році він таки зняв фільм "Вавилон XX", який завоював приз "За кращу режисуру" на Всесоюзному кінофестивалі в Душанбе.
Іван Миколайчук посмертно став лауреатом Шевченківської премії 1988 року та у 2016 році отримав почесне звання "Героя України".
Великий
Параджанов сказав про нього:
“Я не
знаю більш національного народного генія... До Івана був ще Олександр
Довженко”.
Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища, який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972) за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).
У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Всесвітній день довкілля вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щороку відзначається в більш ніж 100 країнах світу, починаючи з 1973 року. Щорічне святкування дня довкілля допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру необхідність в зміні ставлення людини до природних ресурсів.
З пахощами лепехи, чебрецю та м'яти приходять до нас Зелені свята. Уквітчувати своє житло різноманітним зіллям це та гарна традиція, що збереглася в нашого народу від давньої язичницької віри і яка дала виправдану назву цим дням. Вона так органічно вросла в людську свідомість, що стала ідентичною, зріднилася з християнською вірою.
Трійця — одне з дванадцяти головних православних свят. Іноді його ще називають днем зішестя Святого Духа. З цієї назви видно, з якою подією пов'язане таке святкування. Власне, з описаним в Біблії зішестям на землю Святого Духа, яке провіщав Ісус Христос і яке показало, а заодно і довело триєдність Бога, тобто існування трьох Осіб єдиного по суті Бога — Отця, Сина і Святого Духа.
Якщо ви хочете більш детально дізнатись про Зелені свята, обряди, звичаї і традиції нашого народу звертайтесь за посиланнями:
1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне з найбільш «дитячих» свят у світі.
Бібліотека села Старий Вовчинець щиро вітає юних користувачів бібліотеки, учасників різних заходів та конкурсів, активних учасників художньої самодіяльності і всіх дітей та їх батьків із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє і всієї України. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури.
Дорогі діти, ростіть здоровими, добрими, талановитими і радуйте нас своїми успіхами!
Будьте щасливі, радійте кожному новому дню. У дорослому житті ви зустрінете чимало захоплюючого і цікавого, але дитинство залишиться у вашій пам’яті назавжди, а ми, дорослі, зробимо його яскравим і чарівним! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей. Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!