неділя, 31 травня 2020 р.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей



1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне з найбільш «дитячих» свят у світі.

 Бібліотека села Старий Вовчинець щиро вітає юних користувачів бібліотеки, учасників різних заходів та  конкурсів, активних учасників художньої самодіяльності і всіх дітей та їх батьків із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє і всієї України. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури.
Дорогі діти, ростіть здоровими, добрими, талановитими і радуйте нас своїми успіхами!
Будьте щасливі, радійте кожному новому дню. У дорослому житті ви зустрінете чимало захоплюючого і цікавого, але дитинство залишиться у вашій пам’яті назавжди, а ми, дорослі, зробимо його яскравим і чарівним! 
       Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей. 
            Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!

вівторок, 26 травня 2020 р.

Шість років тому почалися бої за Донецький аеропорт

26 травня 2014 року відбувся перший бій за Донецький міжнародний аеропорт - важливий стратегічний об'єкт та комунікаційний центр Східної України.
У ніч на 26 травня 2014 року угруповання проросійських сепаратистів здійснило спробу захопити летовище, авіасполучення на якому було припинено ще 6 травня. З другої спроби бойовики зайняли частину приміщень будівлі. Вони в ультимативній формі вимагали від українських силовиків, які знаходилися в старому терміналі аеропорту, скласти зброю і здатися. Український уряд, у свою чергу, теж висунув сепаратистам ультиматум про звільнення захоплених будівель. Жодна зі сторін не хотіла йти на поступки – розпочався бій.
242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли ворогу, затято відстоюючи рідну землю.
У різний час в аеропорту і прилеглих Пісках воювали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, воїни 3-го кіровоградського полку спецпризначення і батальйону «Дніпро-1», артилеристи і танкісти 93-ї бригади, добровольці з ДУК «Правого сектору» і батальйону «ОУН», військові з інших частин.
Донецький аеропорт став своєрідним символом нескореності, зразком найвищого героїзму українських військових. Аеропорт називали «українськими Фермопілами», а мужніх захисників летовища супротивник назвав «кіборгами».

середа, 20 травня 2020 р.

21 травня - День вишиванки

Вишиття веселкове розквітає над краєм,
Я сорочку з любов’ю до грудей пригортаю.
На ній вишита доля мого славного роду,
Цвіт калини та сонця, ніжна синь небозводу.
                                           Леся Любарська
Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини.
Українська вишиванка–це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня.
Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.
Вишиті сорочки та вишиванки будуть оберігати нас, наділяти силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому, дійшли до наших днів і зараз використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.





понеділок, 18 травня 2020 р.

18 травня - Міжнародний день музеїв



18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

субота, 16 травня 2020 р.

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.


18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч осіб.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом двох днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР. 
У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина - це діти до 18 років.  В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.
У цей день проходять жалобні заходи пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму.
Згідно з постановою Верховної Ради України, 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.


Відеопроєкти :






пʼятниця, 15 травня 2020 р.

16 травня - День Європи

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

Щиро вітаємо вас з Днем Європи!

четвер, 14 травня 2020 р.

15 травня - Міжнародний день сім’ї


Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

неділя, 10 травня 2020 р.

День матері


Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

середа, 6 травня 2020 р.

День пам'яті та примирення

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни та 75-а річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.
Незгасна людська пам’ять про колосальні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл вкотре застерігає світ від небезпеки повторення цієї жахливої катастрофи.
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для людства була Друга світова війна, якою ціною було досягнуто Перемогу. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднаних націй.
Схилимо голови перед світлою пам’яттю героїв, які захищали рідну землю, віддамо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну.


вівторок, 5 травня 2020 р.

5 травня - Міжнародний день боротьби за права інвалідів


Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота щороку відзначає 5 травня. Цей день, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов'язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями.
У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.
Ні одна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади. Незалежно від національності, релігії, майнового стану, стану здоров’я.
На сьогоднішній день інваліди - це одна з найбільш слабозахищених категорій населення. Тому головне завдання Міжнародного дня боротьби за права інвалідів - забезпечення умов для нормальної соціальної реалізації людей з інвалідністю, аби вони могли вести гідне життя, отримувати освіту, працювати та користуватися соціальними благами нарівні з іншими членами суспільства.
                                             Турбота