середа, 19 грудня 2018 р.

З Днем святого Миколая! Миру, щастя, доброти!



Плекай добро, воно повернеться до тебе,
Чини добро і будеш ти в раю.
Роби добро, Господь сказав: так треба!
Я здалека добро розпізнаю...

            Милосердя, доброта… . Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

четвер, 13 грудня 2018 р.

Вечорниці по-вовчинецьки


Забави і ворожіння напередодні свята Андрія – давня українська традиція, що існує донині. Її важко уявити без парубочих збитків, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.  За традиціями наших предків, дівчата і хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня на Андріївські вечорниці. Вони жартували, оповідали цікаві історії та забавлялися, а вночі дівчата ворожили.

четвер, 6 грудня 2018 р.

6 грудня - День Збройних Сил України


Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних сил. Саме в цей день 1991 року був прийнятий Закон "Про Збройні сили України". А День Збройних сил України був установлений постановою Верховної Ради України в 1993 році.
      День Збройних Сил України – це, насамперед, свято тих, хто нині захищає чи захищав територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.
         Культпрацівниками Старововчинецького БНТД та бібліотеки спільно з ліцеєм було проведено урок мужності " «Бережи ти, сину, рідну Україну»

субота, 1 грудня 2018 р.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


         
Серед численних хвороб, яким хворіло людство нині, синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД) є однією з найтяжчих. Цю хворобу спричинює особливий збудник – вірус імунодефіциту людини.
СНІД – самознищення людства. Здоровий спосіб життя – запорука профілактики СНІДу.

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Чорна сторінка української історії


Цього року в Україні відзначають  85-ту річницю Голодомору, який був штучно створений  радянською владою в 1932-1933 роках.
27 листопада в Старововчинецькому ліцеї відбулася  година пам’яті жертв Голодомору «Чорна сторінка української історії»     , яку підготували учні 9 класу (Кл. керівник С. Тюфтій) спільно з культпрацівниками Старововчинецького БНТД та бібліотеки.

понеділок, 26 листопада 2018 р.

27 листопада - 155 років від дня народження Ольги Кобилянської


Ольга Кобилянська -   українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині. Вона народилася 27 листопада 1863 року у місті  Ґура-Гумора, повіт Сучава, Герцогство Буковина, Австро-Угорщина, нині м. Ґурагумора, Румунія. Померла у віці 78 років. Її не стало 21 березня 1942 року у  Чернівцях. 
Письменниця впродовж майже півстоліття створила десятки оповідань, нарисів, новел, повістей, критичних і публіцистичних статей, перекладів, лишила значне за обсягом листування. Частина її творів написана німецькою мовою. З них лише деякі були надруковані в періодичних виданнях. А 1901 року вони вийшли окремою книжкою під назвою «Kleinrussische Novellen».

субота, 24 листопада 2018 р.

«Культура у житті мого села»


23 листопада відбувся творчий звіт працівників культури (будинку культури та бібліотеки) села Старий Вовчинець на тему «Культура у житті мого села».
На творчому звіті були присутні: сільський голова Петро Остафійчук,  головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Олена Сандуляк, директор Глибоцького РКБТД Роман Нагірний та бібліотекар дитячої районної бібліотеки Анжеліка Рубанець.

четвер, 15 листопада 2018 р.


14 листопада 2018 р. у Глибоцькій районній дитячій бібліотеці відбувся XV районний етап обласного конкурсу юних читців віршів із збірки М. Івасюка "Елегії для сина" та віршів-посвят В. Івасюку.
Анастасія Броска зі Старого Вовчинця посіла ІІІ місце в номінації «Виконання віршів-посвят Володимирові Івасюку».
Вітаємо Настю з перемогою!

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

3 листопада – 100 років Буковинського народного віча


3 листопада 1918 року належить до найвизначніших подій  в історії українського населення Буковини. У цей переломний момент багатовікової історії українців краю вирішувалася його державна приналежність, його історична доля.

неділя, 14 жовтня 2018 р.

День захисника України


14 жовтня – День захисника України, День українського козацтва та День Української повстанської армії.
Ці знаменні дати нерозривно повязані між собою, символізують звязок поколінь. Ми знаємо, що перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася в тяжкі 1917 – 1920 роки. Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної памяті. Четверта хвиля цього інтересу – сьогоднішня.

четвер, 13 вересня 2018 р.



          12 вересня в Глибоцькій ЦРБ відбувся районний етап обласного огляду-конкурсу на кращу сільську бібліотеку.                         
У конкурсі взяли участь всі бібліотеки-філії Глибоцької ЦБС. Бібліотека-філія №60 села  Старий Вовчинець здобула                 І  місце в районному етапі конкурсу

четвер, 23 серпня 2018 р.

З днем народження, незалежна Україно!


Сонце на небі і зоряна ніч солов’їна
– Моя Україна!
Мамина пісня і мамина тиха сльозина
– Моя Україна!
Батькове слово і врода небесна калини
– Моя Україна!
Слово молитви і лагідний усміх дитини
– Моя Україна!

Україна – наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.
24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою.

середа, 22 серпня 2018 р.

День Державного Прапора України


23 серпня 2004 року, український народ, усі ми, вперше святкували День Державного прапора України. Тобто ми стали свідками зародження ще однієї, дуже важливої для політичного та національного єднання нашого народу державної традиції.
22 серпня на танцювальному майданчику Старововчинецького БНТД культпрацівниками БНТД та бібліотеки для дітей було проведено бесіду «Синьо-жовтий прапор маєм, ми його оберігаєм», з нагоди Дня Державного Прапора України.

субота, 28 липня 2018 р.

1030 років з дня Хрещення Київської Русі


У 2018 році в Україні  святкують 1030 років з моменту Хрещення Русі. Хоча прийняття православ’я на території Київського князівства відбувалося у кілька етапів, проте саме 988 рік вважають початком нової епохи давньоруської держави. 
З 2008 року ця подія відзначається щорічно на державному рівні 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

середа, 27 червня 2018 р.

28 червня - День Конституції України



Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.
Після тривалої та ретельної роботи над головним законом країни, врахування зауважень Президента України, обговорення всіх спірних статей проекту, в ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію.

четвер, 14 червня 2018 р.

Білий птах з чорною ознакою


15 червня - 77-а річниця від дня народження актора, сценариста і режисера Івана Миколайчука.



Іван Миколайчук - український актор, режисер, кіносценарист. Лауреат Державної Шевченківської премії (посмертно). 34 ролі у кіно, 9 сценаріїв, 2 режисерські роботи.

пʼятниця, 1 червня 2018 р.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей


Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

середа, 30 травня 2018 р.

«Буковинська театральна весна - 2018».


30 травня 2018 року на території краєзнавчого музейного комплексу ім. І. К. Топало проходив обласний огляд-конкурс театральних колективів «Буковинська театральна весна - 2018».
Учасники театрального колективу Старововчинецького будинку творчості та дозвілля продемонстрували глядачам уривок драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», інсценізацію уривків з повісті О. Кобилянської «У неділю рано зілля копала» та повісті «Земля».

субота, 19 травня 2018 р.

19 травня - День Європи в Україні


Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім'ї народів.
З нагоди святкування Дня Європи в Україні у бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка-знайомство під назвою «Формат Україна - Європа».
Ми  сподіваємося, що перегляд цих видань допоможе вам більше дізнатися про ЄС та зрозуміти місце України  в європейському просторі.
    Чекаємо на зустріч з вами.

пʼятниця, 18 травня 2018 р.

18 травня - Міжнародний день музеїв


18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Старововчинецький музейний комплекс ім. І. К. Топало



Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.





четвер, 17 травня 2018 р.

Галерея пошани - 2018


В учбово-методичному центрі культури Буковини відбулося урочисте відкриття "Галереї пошани - 2018" - нагородження лауреатів четвертої обласної рейтингової культурно-мистецької програми за підсумками роботи у 2017 році.
На подвір'ї центру, перед входом, була простелена символічна червона доріжка, і герої цьогорічної "Галереї пошани" мали можливість нею пройтися.
            Усі присутні разом з лауреатами мали змогу переглянути фотогалерею пошани, а відтак перейти на терасу центру, де відбулося нагородження та вшанування кращих із кращих.

вівторок, 8 травня 2018 р.

Війні немає забуття

Нехай Вічні вогні на могилах горять,
Перед ними завжди на коліна ставайте.
Пам’ятайте живих і померлих солдат,
Схиліть голови – шану віддайте!

В Україні сьогодні відзначається День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни 1939-1945 років.
Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов...

четвер, 26 квітня 2018 р.

понеділок, 16 квітня 2018 р.

Берегиня народних звичаїв та обрядів


16 квітня 2018 року Старововчинецькій берегині народних звичаїв та обрядів Фрозії Іванівні Червінській виповнилося поважних 97 років. Вона найстарша жителька села Старий Вовчинець.
Фрозія Іванівна понад 30 років учасниця народного аматорського фольклорного  колективу «Вишиванка», знає сотню українських народних пісень. Нагороджена премією ім. О. Кобилянської у номінації «Народне мистецтво» (2007 р.), виступала на різних фестивалях у Глибоці, Чернівцях і навіть на столичній сцені палацу «Україна».

середа, 4 квітня 2018 р.

Майстер-клас з написання писанки


Напередодні одного з найбільших християнських свят – Воскресіння Христового, 4 квітня для учасників клубів за інтересами «Веселка» та « Умілі рученята»   культпрацівниками Старововчинецького БНТД та бібліотеки було організовано та проведено майстер-клас по виготовленню писанок «О, писанко! Ти символ України! Любові й миру вірна берегине»     
Директор БНТД О. Балан розповіла легенди про писанку, про традиції написання писанки притаманні саме майстрам нашого села.

четвер, 29 березня 2018 р.

Книгоманія - 2018



28 березня в Глибоцькій районній дитячій бібліотеці відбувся ІІ-й етап конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2018» «Найкращий читач Буковини». У конкурсі взяли участь  кращі читачі бібліотек-філій району, учні 6-7 класів.
Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.

середа, 21 березня 2018 р.

21 березня - Міжнародний день поезії


Поезія – це завжди крок вперед
від суєти, буденної нудоти
у стан душі, окриленої в лет,
до неба слів, до вільної свободи.
О. Олехо
Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії.
Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритого людям, на 30-ій сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.

четвер, 1 березня 2018 р.

Конкурс читців творів Т. Шевченка


25лютого в Глибоцькому РКБТД відбувся районний конкурс читців творів Т.Шевченка і про Шевченка. У ньому взяли участь 26 конкурсантів. За результатами оцінювання журі визначило переможців у чотирьох номінаціях. Анна Кирилюк зі Старого Вовчинця здобула I місце у номінаціі "співана поезія". Ми вітаємо іі і бажаємо успіху в обласному конкурсі читців-декламаторів!


середа, 21 лютого 2018 р.

Українська мова - мова калинова


За допомогою мови ми мислимо, спілкуємось, висловлюємо думки і почуття. Опанування мови людина починає з дня свого народження. Мову, як і матір, не вибирають, а сприймають з материнським молоком. Вона єдина, як і мати, вірна та рідна серцю на все життя. А забув свою мову - забув рідну домівку, зрадив свій народ. Один мудрець сказав; "Людина, байдужа до рідної мови, схожа на дикуна".
Запрошуємо переглянути матеріали з  тематичної полиці «Українська мова – мова калинова», яка оформлена в нашій бібліотеці.


вівторок, 20 лютого 2018 р.

Найкраща Сотня в небо йде.


Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий, Боже, освіти
І в мирі, Господи, прийми до Себе.

Вони загинули за честь, за волю, за право бути народом — джерелом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
Вшанування їхньої пам’яті — це не просто наш святий обов’язок, це наша шана і гордість за справжніх героїв.

четвер, 15 лютого 2018 р.

«Афганістан – чия у тім вина?»

Поставте скибку хліба на стакан
І голову схиліть в скорботі вічній
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі ранив і скалічив.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Далекий грудень 1979 року... Далека та чужа країна  Афганістан... Безглузда війна... Скільки смертей, скільки горя за майже 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути - треба пам'ятати, а щоб пам'ятати - треба знати. Знати і пам'ятати.

пʼятниця, 2 лютого 2018 р.

Книги в подарунок від БФ « Бібліотечна країна»

Книги, які ми отримали завдяки участі у акції від благодійного фонду « Бібліотечна країна», який реалізує проект «Жива сучасна бібліотека», метою якого стало поповнення фондів українських бібліотек новими примірниками сучасної української та світової літератури від провідних видавництв України, поширення культури читання, активізація діалогу шляхом проведення зустрічей діячів української культури з читачами.
Це приємна новина та велика радість для наших користувачів.  Нові книги для бібліотеки – це завжди подія, а за нинішніх реалій – взагалі подія непересічна.
Завідуюча бібліотекою та читачі щиро вдячні Благодійному фонду « Бібліотечна країна» за поповнення нашої бібліотеки новими книгами сучасної української та світової літератури.
Дякуємо Бібліотечній країні, Живій сучасній бібліотеці та Новій пошті!


понеділок, 29 січня 2018 р.

100 років бою під Крутами


«Ой ви, Крути, засніжені Крути,
Наше горе і праведний клич,
Нам ніколи про вас не забути…»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».

понеділок, 22 січня 2018 р.

22 січня - День Соборності України


Людської пам’яті свіча хай запалає,
Коли життя знов набирає силу.
В ім’я народу хай вона палає
За муки, за життя і за могили
Хай вдячна пам’ять наша звеличає.

День Соборності України - свято України, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

четвер, 11 січня 2018 р.

Вітання з Новим роком та Різдвом Христовим організації та установи села.

10 січня 2018 року культпрацівники Старововчинецького БНТД та НАФК «Вишиванка» привітали з Новим роком та Різдвом Христовим організації та установи села.

середа, 10 січня 2018 р.

"Діва Сина породила, усю землю звеселила"

До столу в Святвечір сіда Україна,
Зібравши свій рід на честь Рождества,
Вітає колядками Божого Сина -
Малого Ісуса Христа!

Нехай Різдвяна зіронька осяває людський шлях добром, миром, злагодою, милосердям і Божою благодаттю.

Смачної куті, веселої коляди! 

«Діва Сина породила, усю землю звеселила» - саме під такою назвою 9 січня 2018 року в Старововчинецькому БНТД відбулося театралізоване свято зимового фольклору.
Свято розпочалося «Святою вечерею» ґазди, ґаздині та їхніх дітей. Було відтворено народний обряд «Святий вечір». 
В програмі прозвучали колядки, щедрівки за участю учасників сольного співу, працівників дитячої установи, НАФК "Вишиванки", чоловічого гурту "Вовчинецькі голоси".Завітали до Старововчинецького БНТД колядники з села Стерчі -  фольклорний колектив «Вербиченька», який глядачі зустрічали бурхливими оваціями. 

вівторок, 9 січня 2018 р.