вівторок, 29 серпня 2023 р.

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України

             У цей день ми вшановуємо пам’ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Хвилиною мочання вшанували Героїв України, тих, що бережуть наш спокій з небес.




29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

                                                                                                             Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!


ГЕРОЇ, що назавжди залишаться в нашій пам’яті та серцях


Пам'ятаємо УСІХ і КОЖНОГО, хто віддав життя за Україну і за нашу Незалежність!



понеділок, 28 серпня 2023 р.

Йоганн Вольфганг Гете

     


                28 серпня 1749 року народився Йоганн Вольфганг Гете – найвидатніший представник Просвітництва у Німеччині. Це великий німецький поет і мислитель.

 Ліричні вірші, створені Гете, знаменували собою новий етап в історії німецької поезії. Поет відкидає традицію аристократичної лірики. У центрі його лірики стає людина з усім багатством її внутрішнього світу. Вершиною творчості стає геніальна трагедія "Фауст". Гете висловив у своїх творах ідею постійного розвитку та вдосконалення людини, яка неухильно прагне до пізнання світу, оволодіння його багатствами, служінню благу людства.

Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку для тих, хто бажає більш детальніше ознайомитися із творчістю Йоганна Вольфганга Гете.

неділя, 27 серпня 2023 р.

Іван Франко (1856 - 1916)

 Сьогодні виповнюється 167 років з дня народження Івана  Франка - знакової  постаті вітчизняної та  світової культури, українського генія (1856 - 1916).

Поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч - це все Іван Франко.

Він вільно володів 14-ма мовами. Сучасники називали Івана Франка "академією в одній особі".

Найбільшої слави Іван Франко зажив як поет.

Драматургія Франка - невід'ємна складова українського театру. Вершиною його доробку є соціально-психологічна драма "Украдене щастя".

Франко-прозаїк був новатором у багатьох жанрах. Зокрема, його можна вважати одним з піонерів українського детективу. У 1993 р. режисер Олег Бійма зняв за повістю І.Франка "Перехресні стежки"  один з перших в Україні детективних телесеріалів - "Пастка".

Іван Франко був новатором не лише в літературі - стверджують, що саме він поєднав вишиванку з класичним одягом і носив її під піджак.

Значну частину творчої спадщини Івана Франка складають наукові праці, які є могутнім внеском у розвиток української та світової науки, але їх і досі по-справжньому не оцінено.

Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, перекладача та громадського діяча є понад 5 тис. праць.

Протягом 1976–1986 рр. було видано зібрання творів І.Франка у 50-ти томах. І це - лише третина створеного генієм. Як відомо, за радянських часів кількість томів будь-кого не мала перевищувати доробку "вождя світового пролетаріату".

"На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь... Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя",- Іван Франко. 

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

10 маловідомих фактів про Івана Франка


середа, 23 серпня 2023 р.

23 серпня - День Прапора України


Щорічно, 23 серпня, українці відзначають День прапора України. Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.

У цей особливий для нашої держави день представники громади села відвідали могили наших героїв, поклали квіти і символічно прикріпили прапори.


День Прапора України

вівторок, 8 серпня 2023 р.

Юрій Федькович - передвісник українського національного відродження Буковини

 

„Я люблю мою Русь-Україну

Вірю я у єї будуччину.

В тій-то надії

Я живу й умру”.

Юрій Федькович

8 серпня минає 189 років з дня народження видатного українського письменника, публіциста, діяча національного відродження на Буковині –  Юрія Федьковича. Саме завдяки наполегливості таких, як Юрій Федькович, ми маємо сьогодні незалежну державу, за яку продовжують боротися правнуки „Буковинського соловія”.

Юрій Адальбертович Федькович - син гуцульського краю, глибоко-народний митець, письменник-патрiот, який піднімав у своïх творах важливi громадськi проблеми та намагався робити на Буковинi те, що зробив Шевченко на Надднiпрянщинi. За що Іван Франко називав Федьковича "буковинським Кобзарем".

Письменник утверджував волелюбнi iдеï, захищав соцiальнi й нацiональнi iнтереси свого народу. Він намагався захищати простих людей вiд панськоï сваволi, обороняв ïхнi права на судових процесах, докладав багато зусиль для поширення освiти серед простого люду, виступав за навчання рiдною мовою.








субота, 5 серпня 2023 р.

Ґі де Мопассан (1850-1893)

          5 серпня народився Ґі де Мопассан (1850-1893) – класик світовоїлітератури,            видатний новеліст, один з найпопулярніших французьких письменників другої половини XIX століття. Як письменник-реаліст, він намагався правдиво відтворювати повсякденну дійсність у своїй творчості.
        Творчий шлях Ґі де Мопассана був досить коротким, але за цей час письменник створив безлічяскравих новел, об’єднаних у десятки збірок. Одна з дебютних новел «Пампушка», написана у 1880 році, зробила Ґі де Мопассана надзвичайно популярним.

Геніальним талантом літератора захоплювалися Фрідріх Ніцше, Сомерсет Моем, О. Генрі та інші. Українською мовою твори французького письменника перекладалиМарко Вовчок, Осип Маковей, Максим Рильський, Валер’ян Підмогильний та інші