пʼятниця, 31 липня 2020 р.

31 липня - 55 років від дня народження Джоан Роулінг




Відома письменниця Джоан Роулінг, яка стала найбагатшою письменницею в Британії, 31 липня святкує свій 55-й день народження. Її роман про юного чарівника Гаррі Поттера зробив її за мить найбагатшою жінкою в Англії.






Цікаві факти про Джоан Роулінг

  •                Першу свою розповідь Джоанна написала в шість років. Назва була "Кролик". ...
  •                           Перед виходом роману "Гаррі Поттер і філософський камінь" письменниці відмовило 14 видавничих агентств. ...
  •         Книги, а пізніше і фільми про Гаррі Поттера різко підняли попит на сов як домашніх улюбленців.


вівторок, 28 липня 2020 р.

28 ЛИПНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 1032 РІЧНИЦЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСИ – УКРАЇНИ


День Хрещення Київської Русі-України  відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008-го № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».
Це свято відзначають у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності. Для українців воно символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це — символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної політичної й духовної столиці — Києва, єдності нашого державного і духовного начал.
На Русі про християнство знали задовго до релігійних реформ Володимира Великого: християнами були Аскольд і Дір. Правдивим є факт хрещення княгині Ольги у 958-му. Але вирішальним для процесу християнізації нашої країни є введення цієї релігії як державної у 988-990 роках.

понеділок, 27 липня 2020 р.

Володимир Кирилович Винниченко


Володи́мир Кири́лович Винниче́нко — український політичний та громадський діяч, прозаїк, драматург та художник.
140 років тому, 28 (16 за старим стилем) липня 1880 року, народився Володимир Винниченко – одна з ключових постатей Української революції 1917–1921 років. Один із провідних діячів Центральної Ради, перший глава українського уряду – Генерального секретаріату, перший голова Директорії УНР. Якщо Петлюра став уособленням правого незалежницького крила Української революції, то Винниченко – лівого прорадянського.
Літературна спадщина Володимира Винниченка вважається приналежною до золотого фонду України. Він — автор одного з перших утопічних романів, «Сонячна машина» (написаний у 1922—1924 роках), який започаткував новий напрям в українській літературі.
Творчість Винниченка розпадається на три періоди: перший охоплює більшу частину його творів «малої форми» (нариси, оповідання), написані із 1902 до наступу реакції після революції 1905 року. До другого періоду відносяться оповідання, п'єси і романи, які з'явилися після революції 1905 року. І третій період охоплює твори, написані в еміграції.

вівторок, 21 липня 2020 р.

21 липня народився Ернест Хемінгуей

21 липня народився Ернест Хемінгуей – легенда американської літератури ХХ століття, лауреат Нобелівської премії (1954). Людина-воїн, безстрашний мисливець і рибалка, він бачив сенс життя в двобої з перешкодами. Кореспондентом він побував  майже в усіх "гарячих точках" планети,  воював у  буремній Іспанії 1936—1937 років, вистежував фашистські субмарини біля берегів Америки, брав участь у відкритті Другого фронту в 1944-му. У його філософсько-психологічних творах "Фієста" (1926), "Прощавай, зброє!" (1929), "По кому подзвін" (1939), "Старий і море"(1952)  та ін.  створено портрет Людини  бурхливого ХХ століття.

Дізнатися більше про письменника:


четвер, 16 липня 2020 р.

Декларація про державний суверенітет України,




30 років тому 16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

середа, 15 липня 2020 р.

Василь Барка


16 липня 1908 народився Василь Барка, справжнє ім’я — Василь Костянтинович Очерет. Талановитий український письменник і перекладач, представник української діаспори в США. Автор понад 20 книг поезій, романів, повістей, перекладів, літературної критики.
Роман "Жовтий князь" (1932 - 1961) – це перший в українській літературі великий прозовий твір, присвячений національній трагедії України – страшному голодомору 1932 - 1933 років, що забрав життя мільйонів людей.


                        Дізнатись більше про життя та творчість Василя Барки:

                                    https://kolo.news/category/suspilstvo/2329

середа, 1 липня 2020 р.

До уваги користувачів бібліотеки!!!


З 1 липня 2020 року, після тривалого карантину бібліотека відновлює роботу з обслуговування читачів. Книги зачекалися на зустріч із вами!
Не забудьте одягнути маски задля своєї безпеки та здоров`я оточуючих!