середа, 27 листопада 2019 р.

27 листопада - 156-а річниця від дня народження Ольги Кобилянської


«Усі мої думки тобі, народе вільний,
і пісня серця, музика душі тобі!»

Ольга Кобилянська

  Сучасниця Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, видатна наша землячка, Ольга Кобилянська до свого визнання пройшла тернистий, сповнений наполегливої праці шлях. Вона сміливо увійшла в літературу як горда, гідна поваги, вихована і вишукана українка.
Кращі твори О. Кобилянської перекладено на багато мов, а такі як «У неділю рано зілля копала», «Земля», «Царівна» були екранізовані та й сьогодні з великим успіхом ідуть у театрах нашої країни і за кордоном.

вівторок, 26 листопада 2019 р.

Увага!!! Нові книги в бібліотеці!

Приємна новина - нові книги у бібліотеці!

Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять у бібліотеку. Нещодавно наша бібліотека поповнилася широким асортиментом книг.
До Вашої уваги новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику. 
          Кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові герої, нові імена. 
          Кожен читач  знайде собі захоплюючу, нову книгу для читання.

Завітайте до нас – книги чекають!    
                                                       

    


З повним списком нових книг із анотаціями та візуальним зображенням обкладинки ознайомитись тут:

субота, 23 листопада 2019 р.

День пам’яті жертв Голодомору


Результат пошуку зображень за запитом "свічка анімація"           Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – мільйонів українців, знищених комуністичним режимом. Їх вбили лише з однієї причини – вони були українцями, котрі любили свою землю та хотіли жити у вільній країні.
     Ми не маємо право забути цю трагедію!
           О 16:00 встановіть запалену свічку на підвіконні свого будинку та вшануйте пам’ять жертв геноциду!

пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Голодомор – страшне лихо України


У  суботу  23 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років: і тих, хто помер під час цього геноциду, і тих, хто просто дивом пережив цей жах.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

четвер, 21 листопада 2019 р.

«Україна - територія Гідності та Свободи»


21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи.  В цей день вся країна вшановує громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
До цієї вікопомної дати бібліотека провела урок мужності  «Україна - територія Гідності та Свободи», під час якої ознайомила присутніх із історичними подіями революцій в незалежній Україні.



пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

9 листопада – День української писемності та мови




День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
Бібліотека запрошує користувачів ознайомитися з книжковою виставкою
                               «З рідним словом міцніє держава»

четвер, 7 листопада 2019 р.

З днем працівників культури!




Працівники культури Старововчинецького БНТД та бібліотеки переможці у номінації 
«Кращий творчий звіт серед будинків творчості та дозвілля і бібліотек-філій Глибоцького району»


понеділок, 4 листопада 2019 р.

Вони прославили наше село


          Третього листопада в Старововчинецькому будинку народної творчості та дозвілля відбувся творчий звіт працівників будинку культури та бібліотеки села Старий Вовчинець.  
Тематична частина на тему «Видатні особистості  минувшини та сьогодення в культурі нашого села» мала на меті вшанування пам'яті та творчості відомих наших земляків, які зробили вагомий внесок у розвиток культури.
Вірші про село прочитали переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Найкращий читач України - 2017" Анастасія Броска та переможець районного огляду читців-декламаторів «Хвилююче слово пророка» Христина Качуляк.

пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Ухвала Буковинського народного віча 3 листопада 1918 р. - визначний документ українського державотворення.


 3 листопада 1918р. Його учасники прийняли доленосне рішення про входження Північної Буковини до складу Західноукраїнської держави й заявили про своє прагнення об'єднатися з Великою Україною.
       Ухвала Буковинського народного віча мала не тимчасове, кон'юнктурне, а фундаментальне значення на всю подальшу перспективу й означала: буковинцям разом із усіма українцями треба жити в єдиній Соборній Україні як державний народ. Цей основоположний акт українського державотворення на буковинській землі займає гідне місце серед таких визначних документів українського державного відродження, як чотири універсали Української Центральної ради, Конституція УНР, Маніфест Української Національної Ради 18-19 жовтня 1918 р. у Львові про створення Західноукраїнської держави (згодом ЗУНР) та ін.
       А ці документи, як відомо, були попередниками Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р., Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р., Конституції України 28 червня 1996 р.