четвер, 29 серпня 2019 р.

29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.


Сьогодні - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Його відзначатимуть щорічно 29 серпня.
Відповідний Указ № 621/2019 Глава держави підписав 23 серпня.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

пʼятниця, 23 серпня 2019 р.

З Днем незалежності, Україно!


Ти чуєш, як шумить Дніпро
Як лине пісня солов’їна?
То все на щастя, на добро,
То наша рідна Україна.

День Незалежності – це свято, яке в історію України вписав кожен із нас своєю боротьбою, чесною працею. Це є вираженням історичного прагнення нашого народу до свободи, умовою втілення його бажання бути справжніми господарями на власній землі.

23 серпня - День Державного Прапора України




«Про правду Божу і про працю чисту,
Про тишу сіл і гул великих міст,
Про жовту ниву та блакить небесну
Державний Прапор гордо розповість».

День Державного Прапора України - державне свято, присвячене одному з її державних символів - Прапора України.

вівторок, 20 серпня 2019 р.

Вікуся в бібліотеці


У кожній людині маленьке сонце, дайте йому розігрітися.
В кожному жага - знань, вгамуйте її книгами.
                                                       Сократ

Захопити дитину читанням – завдання не просте. Новітні дослідження доводять: читання книжок сьогодні не є дуже популярним заняттям.
Уже при першій зустрічі дитини потрібно її здивувати, зацікавити книгою, усіма доступними засобами, якими володіє бібліотека. На любому заході, який проводиться бібліотекою, головним героєм повинна бути книга, тільки  тоді будуть і читачі, а не глядачі і учасники.

четвер, 8 серпня 2019 р.

Буковинському соловію - 185!



    Юрій Адальбертович Федькович - визначний український письменник і культурно-освітній діяч національного відродження українців Буковини.
      Народився у с.Сторонець-Путилів на Буковині (тепер Путила - районний центр Чернівецької області) в сім'ї управителя поміщицьких маєтків, шляхтича за походженням Адальберта Гординського де Федьковича та Анни, вдови по священику Дашкевичу. Хлопця хрестили за латинським обрядом і дали йому два імені - Осип та Домінік. 

середа, 7 серпня 2019 р.

7 серпня виповнюється 200 років від дня народження Пантелеймона Куліша


Сьогодні (7 серпня) виповнюється 200 років від дня народження  Пантелеймона Куліша — українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора і видавця.
🔸 Протягом усього життя Куліш відзначався надзвичайною працездатністю і щирим ставленням до своїх занять. У ньому повною мірою поєднувалися митець і вчений.
🔸 Він був одним із перших українських дисидентів, що постраждали від самодержавства за активну участь у Кирило-Мефодіївському братстві, яке стало першою українською політичною організацією, що ставила завдання національного і соціального визволення України. Куліш був заарештований, але після "щирого розкаяння" відправлений у 3-річне заслання.